Jdi na obsah Jdi na menu
 


Xb. MTB 2003 - Švýcarsko, Itálie

31. 7. 2003

Nemáme toho dost a tak vyjíždíme na soukromou MTB Tour pouze my a Stejskalovi. A s námi i všechny děti. Je to naposledy co se asi dáme všichni dohromady. Chceme jim ukázat některá z nejhezčím míst, kde jsme byli. Patří k nim samozřejmě i to první, přejezd ze Švýcarska do Itálie ze Scuolu.

Jedeme svým autem, část nákladu kol a dětí nám veze Petr. První noc trávíme na odpočívadle před Ga-Pa.

ObrazekObrazek


2.8. Dorážíme zbytek cesty a ubytováváme se ve známém kempu Sur En. Je poměrně plný ale ještě se tam vmáčkneme. Počasí je nádherné. Koupeme se v říčce, která je však dost studená a pak vyrážíme na krátký výlet do okolí. Ve Scuolu je závod bikerů ve sjezdu, nic nového nám nepředvedli a tak jedeme zpět. Odpoledne stíháme ještě trénink na kajacích.

Obrazek

3.8. Vyjíždíme na cestu skalní stěnou tak jako v roce 1994, tentokrát nejedeme až do Itálie ale pouze k hranicím a pak zpět. Večer u Stejskalů proběhhla nezapomenutelná soutěž o nejužitečnějšího člena rodiny. My jsme jim říkali, že to je blbý nápad ale nedali si říct.

ObrazekObrazek4.8. Balíme stany, koupeme se, jezdíme na kajacích, někteří skáčou ze skály sami, jiní i s kajakem.
Obrazek 
Odpojedne odjíždíme a přesunujeme se doObrazek Livigna. Z krásného počasí se po vyjetí z tunelu ocitáme ve zcela jiném, je nějaká tma a všude kolem je bílo. Byla tu bouřka a padali kroupy, naštěstí už je po všem. Ubytováváme se v kempu.

Obrazek

5.8. Vydáváme se na pěší okružní výlet v horách vObrazek okolí Livigna. Cestou nacházíme ještě hromady krup ze včerejška.


6.8. Vyrážíme na kolech kolem jezera Livigno a stoupáme až k jezerům Nero a Foscagno. Tentokrát do Bormia nesjíždíme ale jedeme zase zpět.


Obrazek Obrazek7.8. Jedeme opět na pěšárnu, tentokrát k ledovci Bernina.
Obrazek
Obrazek8.8. Vyrážíme na hřeben pod vrchol Campaccio, převýšení asi 1 km. Obětuji se a jako předvoj jedu lanovkou. Klára si vybrala cestu pod lanovkou a tak dost velkou část cesty musela kolo tlačit. Ale rychle nabírá metry a nahoře je první (tedy až po mně). Ostatní volí trasu delší s „menším“ převýšením. Cesta zpět byla krásná, až se z brzd kouřilo.

Obrazek Obrazek


9.8. Jedeme domů, cestou se zastavujeme ještě na skok ve Vadůzu.

Obrazek


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář