Jdi na obsah Jdi na menu
 


VI. MTB 1999 - Rakousko, Itálie

31. 7. 1999
Obrazek Jedeme ve třech, tentokrát již i s Klárou a tak bereme zase přívěsný vozík.
Vyrážíme do Rakouska, do Nauders. A s námi opět Pavel Štastný, Nebožtíci a Jakubové. Později přijíždějí ještě Kujanovi.

Zastavujeme v kempu u Rechensee na italsko-rakouských hranicích. Zůstáváme zde tři dny. Podnikáme dva výlety. První Rechensee - Plamord - Bergkastel - Klausjunerkopf, druhý Reschener Alm - Rajen - Haidersee. Největším zážitkem byl výšlap sjezdovkou nahoru, samozřejmě s kolama. My co jezdíme v botaskách jsme s tím až tak velký problém neměli ale chudák Zdeněk v cyklistických pevných botách toho měl dost.

Obrazek


Objeli jsme co jsme chtěli, počasí není v těchto výškách moc teplé a tak po dohodě přejíždíme na Gardu. Jsme dvě noci ve známém kempu v Arcu. Vyjíždíme na Lago di Ledro a Pievi di Ledro. Jsou tu docela pěkné kempy, je to výš a tak se sem ještě stěhujeme na další dvě noci. Ještě jednou si užijeme okruh přes Passo di Tramalzo.

Obrazek

Cestou zpět objíždíme Brenner, protože se nám samozřejmě nechce platit mýto a na ten kousek Rakouskem nemáme ani dálniční známku. V první vesnici nás zastavuje policajt a chce pokutu za vozík. Matně si vzpomínám, že tam nějaká značka byla ale byl na ní obytný přívěs, ne to prdítko, co vezeme my. S policajtem není žádná řeč (umí je tu svoji) a tak platíme 300,- šilinků. Navíc nám vyhrožuje, že jesti nenajedeme na dálnici tak to v další vesnici bude mnohem dražší. A tak jedeme na dálnici, kupujeme si dálniční známku a ani mýtu jsme se nevyhnuli.Tak takhle už ne.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re. Chudák

(milan, 30. 1. 2009 9:55)

Ahoj Mirku.
Výšlap = pěší zdolání nejetelného kopce s tlačením kola vzůru (někdy i opačně s vedením dolů).
Sjezdovku jsme zdolávali systémem cik-cak a Zdeňkovi se opravdu v těch botech nešlo dobře.

Chudák...?

(Mirek, 30. 1. 2009 8:05)

Co se mu stalo, že "...chudák Zdeněk v cyklistických pevných botách toho měl dost." ? Naopak, v cyklistických tretrách se jezdí mnohem lépe! :-)